وزیر راه و شهرسازی:

در سال ۹۵ ریل را به رشت می رسانیم/ بسیاری از فرودگاه های ایران غیر فعال هستند

آخوندی با بیان اینکه 6 مرکز استان از جمله رشت را به شبکه ریلی ایران وصل می کنیم، بیان کرد: تقریبا زیرسازی شبکه ریلی از قزوین به رشت انجام شده است و تلاش مان این است که در سال 95 حداکثر اوایل 96 ریل را به رشت برسانیم و در این برنامه 5 استان دیگر نیز اضافه می شوند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۶ مرکز استان از جمله رشت را به شبکه ریلی ایران وصل می کنیم، گفت: تقریبا زیرسازی شبکه ریلی از قزوین به رشت انجام شده است و تلاش مان این است که در سال ۹۵ حداکثر اوایل ۹۶ ریل را به رشت برسانیم.

به گزارش خبرنگار  «دیارباران»، عباس آخوندی در مراسم افتتاحیه پروژه بافت مرکزی رشت ایران را مهد تمدن دانست و اظهار کرد: به دنبال امنیت سیاسی و اجتماعی و ثبت موقعیت خود هستیم.

وزیر راه و شهرسازی به خرید هواپیما در سفر رئیس جمهور به فرانسه اشاره کرد و گفت: با خرید ۱۳۸ فروند هواپیما به هدف نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی نزدیک می شویم و این در سایه برجام است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بسیاری از فرودگاه های ایران غیر فعال هستند، گفت: نباید موقعیت استراتژیک ایران را از دست داد و هدف ما نوسازی ناوگان ریلی کشور به نحو شایسته است.

آخوندی با بیان اینکه ۶ مرکز استان از جمله رشت را به شبکه ریلی ایران وصل می کنیم، بیان کرد:  تقریبا زیرسازی شبکه ریلی از قزوین به رشت انجام شده است و تلاش مان این است که در سال ۹۵ حداکثر اوایل ۹۶ ریل را به رشت برسانیم و در این برنامه ۵ استان دیگر نیز اضافه می شوند.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم به زودی اقدامات فرخنده و بزرگی را در نوسازی شبکه ریلی انجام دهیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اولین قطار از چین وارد ایران شد و امیدواریم با شبکه ریلی ایران بتوانیم از نجف اشرف و کربلای معلی تا مشهد مقدس را داشته باشیم.

وی با اشاره به آزاد راه رشت – قزوین، گفت: اتمام ۱۱ کیلومتر باقی مانده این پروژه که مسیر سختی دارد با همت دولت و تعامل نمایندگان به بهره برداری خواهد رسبد.
آخوندی در خصوص احداث پیاده راه فرهنگی رشت با بیان اینکه سیاست بازآفرینی شهری با هدف ایجاد روحیه نشاط در مردم انجام می شود، گفت: اظهار کرد: ایجاد بافت شهری و پیاده راه سازی ارتباط مردم را با یکدیگر بیشتر و لذت بخش تر می کند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.