وجود بیش از ۷۰۰ هکتار بافت فرسوده در دیار باران

شهر رشت ۷۱۷ هکتار بافت فرسوده دارد.

به گزارش  «دیارباران»مدیر کل راه و شهرسازی گیلان امروز گفت : شهر رشت با این میزان بافت فرسوده بیشترین مساحت بافت فرسوده را در بین شهرهای استان دارد .
شعبانعلی خاوری افزود : پس از رشت ، لاهیجان بیشترین بافت فرسوده را دارد.
وی با اشاره به ساخت ۳ هزار و ۳۰۲ واحد  مسکونی و تجاری در بافت فرسوده رشت با استفاده از تسهیلات بانکی خاطرنشان کرد : برای احیای بافت‌های فرسوده در شهرهای بندرانزلی، لاهیجان و لنگرود هم تسهیلات بانکی پرداخت شده است.
مدیر کل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه طرح مطالعاتی بافت فرسوده در ۲۰ شهر گیلان به پایان رسیده است افزود : مساحت بافت‌ فرسوده شهرهای گیلان ۲هزارو ۱۹۵هکتار است.
شعبانعلی خاوری افزود  : ۱۰هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی و تجاری در محدوده بافت فرسوده شهرهای گیلان قرار دارد.

وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات کم بهره و بدون سپرده‌ گذاری از خدمات ارائه شده برای نوسازی بافت‌های فرسوده در گیلان است گفت : این تسهیلات  برای هر واحد مسکونی۴۰ میلیون تومان با سود ۱۴ درصد است.
شعبانعلی خاوری با اشاره به اینکه عوارض شهرداری‌ها برای نوسازی بافت‌های فرسوده ۵۰ درصد است خواستار تامین اعتبار تخفیف عوارض نوسازی بافت‌های فرسوده شهرداری‌های گیلان از سوی سازمان برنامه و بودجه شد.
وی تصریح کرد : امسال ۴ هزار و ۶۱۴ واحد سهمیه پرداخت تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده به بانک‌های عامل گیلان اختصاص داده شد که تاکنون ۵۰ درصد از آن جذب شده است.
گیلان ۵۳ شهر دارد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.