رئیس شرکت ایرباس بعد از امضای فروش 100 هواپیما:

قراداد ایرباس با ایران تنها فروش هواپیما نیست

رئیس شرکت ایرباس بعد از امضای فروش ۱۰۰ هواپیما به ایران اعلام کرد:توافق ایرباس با ایران تنها محدود به فروش هواپیما نیست بلکه آموزش خلبان، تعمیرات و نگهداری هواپیما و مدیریت ترافیک هوایی را نیز شامل می‌شود.

به گزارش«دیارباران»، لحظاتی پیش ایرباس در سایت رسمی خود خبر داد که قرارداد فروش ۱۰۰ فروند هواپیما به ایران بین رؤسای ایرباس و ایران‌ایر امضا شد و قرار است تحویل این هواپیماها از ابتدای سال ۲۰۱۷۷ آغاز شود، ۱۰۰ هواپیما شامل ۴۶ فروند A320 و ۳۸ فروند A330 و ۱۶ فروند A350 خواهد بود.

پیش از این رسانه‌ها اعلام کردند که نوع A380 (پهن‌پیکر) از فهرست درخواست ایران حذف شد. دلیل حذف این نوع هواپیما عرض زیاد و نبود شرایط و تجهیزات لازم برای فرود در فرودگاه‌های کشور عنوان شد. توافق اولیه این قرارداد ۱۱۸ فروند هواپیما بود.

«فابریک برگیئر» رئیس ایرباس بعد از امضای این قرارداد اعلام کرد این یک توافق تاریخی بود زیرا باعث نوسازی ناوگان هوایی ایران خواهد شد و این توافق تنها محدود به فروش هواپیما نیست بلکه آموزش خلبانان، تعمیرات و نگهداری هواپیما و مدیریت ترافیک هوایی را نیز در بر خواهد گرفت و این توافق یک گام بسیار مهم برای مدرن‌سازی تجارت هوایی ایران خواهد شد.

این قرارداد براساس مجوز اوفک انجام می‌شود که در سپتامبر و نوامبر ۲۰۰۶ به ایرباس داده شد، این مجوزها شامل تولیداتی که ۱۰ درصد یا بیشتر تکنولوژی آمریکا را دارد هم شامل می‌شود.

ایرباس به طور نزدیک با تنظیم کنندگان قوانین در اروپا و آمریکا و هر جایی که برای اطمینان دهی و فهم اجرای کامل برجام لازم بود انجام داده است.ایرباس همچنین تلاش می‌کند تا شرایط مجوز اوفک را به درستی اجرا کند.

این قرارداد همچنین برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را دنبال خواهد کرد و قوانین و راهنمایی‌هایی را که شامل سفارشات هواپیمای جدید و نیز بسته‌های هواپیمایی جامع غیرنظامی باشد را اجرا خواهد کرد. این بسته‌ها شامل آموزش خلبان، نگهداری، حمایت از توسعه خدمات ناوگان هوایی، خلبانی و اجراهای هوایی و هماهنگ‌سازی قوانین را در بر خواهد گرفت.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.