طبخ کوبیده ۱۰۰ متری در روز رشت

کباب کوبیده ۸۰ تا ۱۰۰ متری در روز رشت طبخ می‌شود.

به گزارش«دیارباران»، ۱۲ دی ماه از طرف شهرداری این شهر به عنوان روز رشت معرفی شد و سال گذشته در چنین روزی پایکوبی در خیابان علم‌الهدی رشت و انتشار این فیلم در شبکه‌های اجتماعی، «روز رشت» را بر سر زبان‌ها انداخت و در این روز شهرداری با شعار «رشت، پایتخت تئاتر ایران» مراسم جشن و پایکوبی راه انداخت که هنوز خاطره آن از یادها نرفته است.

کوبیده ۱۰۰ متری در روز رشت

برنامه سال جاری روز رشت در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی این شهر مورد بررسی قرار گرفت که یکی از این برنامه‌ها طبخ کباب کوبیده ۸۰ تا ۱۰۰ متری و توزیع آن در بین مردم است.

مدیر روابط عمومی شهرداری رشت درباره برنامه‌های هفته رشت اظهار کرد: طبخ کباب کوبیده از جمله برنامه‌های هفته رشت بوده که از ۶ دی ماه آغاز می‌شود.

فاطمه قدیمی نخستین روز از هفته رشت را گلباران مزار شهدا با حضور خانواده‌ شهدای مدافع حرم عنوان کرد و گفت: دیدار اعضای شورا، شهردار و مدیران شهرداری رشت با نماینده ولی فقیه در گیلان از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هفته رشت است.

وی با بیان اینکه افتتاحیه بازی‌های بومی‌ـ‌محلی و پخت کیک شهر خلاق از دیگر برنامه‌های هفته رشت است، خاطرنشان کرد: برای پخت کیک شهر خلاق جلساتی با صنف قنادان برگزار شده و قرار است دو قنادی با هزینه شخصی خود این کار را انجام دهند و کیک را در بین شهروندان توزیع کنند.

مدیر روابط عمومی شهرداری رشت با اشاره به اینکه برای تهیه کباب و کیک نیازمند بستن اسپیس برای نصب تابلو هستیم، گفت: این کار حدود ۱۵ میلیون تومان هزینه برای شهرداری رشت دارد.

بر اساس این گزارش ، با رأی اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت مصوب شد مجموع هزینه‌های هفته رشت با ۲۵۰ میلیون تومان در شهر برگزار شود که محمود باقری‌خطیبانی و فرهاد شوقی به نشانه اعتراض نسبت به هزینه‌های هنگفت هفته رشت صحن شورا را ترک کردند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:فارس

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.