مسؤول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه قدس گیلان:

۸ دی قیام فتنه‌ستیز مردم گیلان بود/ مسببان فتنه از ملت نبودند / ۹ دی مهر تأیید بر مشروعیت نظام اسلامی بود

مسؤول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه قدس گیلان با بیان اینکه فتنه ۸۸ با هدف اصلی براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل گرفت گفت: قیام فتنه‌‌ستیز ۸ دی مردم گیلان و ۹ دی ملت ایران مهر تایید محکمی بر مشروعیت نظام مقدس اسلامی بود.

به گزارش «دیارباران»، محمد درویشی بعد از ظهر امروز به مناسبت گرامیداشت حماسه ۹ دی اظهار کرد: آنچه موجب استقلال، آزادی، خودکفایی، عزت و اقتدار ایران اسلامی شده، همدلی و همزبانی مردم در پرتو ولایت فقیه و نظام مقتدر جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به فرا رسیدن سالروز حماسه ولایی و غرور آفرین ۹ دی، گفت: ۹ دی مظهری ناب از نمود مردم‌سالاری دینی است که در آن مردم ایران با اراده و خواست خود تجدید بیعتی تاریخی با ولایت فقیه را به نمایش گذاشته و مهر تأیید محکمی بر مشروعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زدند.

نظام اسلامی دموکراسی‌ترین نظام دنیاست /مسببان فتنه از ملت نبودند

مسؤول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه قدس گیلان با تأکید بر اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی دموکراسی‌ترین نظام حاضر در دنیا است، تصریح کرد: از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون همواره مردم به عنوان ولی‌نعمتان نظام و محور اصلی تحولات در کشور سرنوشت خود را در پرتو حضور پربرکت ولایت به دست خود رقم زدند و هرگز از صراط مستقیم الهی که همان مسیر اصلی حرکت نظام است خارج نشده‌اند.

درویشی مسببان فتنه ۸۸ را از ملت ایران ندانست و گفت: کسانی که با بی‌شرمی و وحشی‌گری حوادث فتنه ۸۸ را رقم زدند دشمنان اسلام ناب محمدی (ص)، خائنان به ملت و کشور و نیز خودفروختگان بی وطن بودند و جایگاهی بین مردم ایران ندارند.

وی یوم‌‌الله نهم دی را «روز بصیرت‌افزایی و تجدید میثاق امت غیور مسلمان و ملت شریف ایران با ولایت فقیه» دانست و خاطرنشان کرد: مردم ایران پاسداران اصلی ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند و همواره با بصیرت، آگاهی و ولایت‌ مداری در سنگر دفاع از تنها نظام مقتدر اسلامی جهان با نثار جان و مال خود مجاهدت می‌کنند.

۸ دی قیام فتنه‌ستیز مردم گیلان بود

این مسؤول با بیان اینکه مردم ولایت‌مدار گیلان پیشگام این حماسه‌آفرینی بودند، گفت: گیلانیان یک روز زودتر از دیگر استان‌ها یعنی در هشتم دی ماه ۸۸ فتنه را محکوم و علیه آن با بصیرت و انزجار قیام کردند و قیام فتنه‌‌ستیز ۸ دی مردم گیلان همواره در تاریخ گرانقدر انقلاب اسلامی باقی و جاویدان می‌ماند.

وی با بیان اهداف شوم فتنه ۸۸، اضافه کرد: فتنه ۸۸ با هدف اصلی براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل گرفت و در این مسیر نفوذ در قشر فرهیخته و دانشگاهی کشور و جدایی و تفرقه‌افکنی بین حوزه و دانشگاه از راهبردهای بنیادین سران فتنه بود.

درویشی با تأکید بر لزوم بازشناسی علمی فتنه ۸۸، تصریح کرد: این دوره کوتاه از تاریخ انقلاب اسلامی شاهد تجربیات عظیم و قابل تأملی است که باید جوانب مختلف آن در قالب همایش و پژوهش‌های متعدد علمی مورد واکاوی و بررسی دقیق قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش شوم آمریکای جهانخوار در طرح‌ریزی و اجرای فتنه ۸۸، افزود: بدون تردید آمریکا و دیگر کشورهای استکباری جهان هدفی جز تباهی ایران اسلامی و به بندگی کشیدن مردم کشورمان ندارند و آنچه موجب استقلال، آزادی، خودکفایی، عزت و اقتدار ایران اسلامی بوده همدلی و همزبانی مردم در پرتو ولایت فقیه و نظام مقتدر جمهوری اسلامی است.

 بالندگی علمی ایران موجب هراس دشمنان است

وی ادامه داد: دشمن از بالندگی روز افزون کشور در زمینه دانش و فناوری هراس دارد و تاکنون برنامه ریزی های متعددی جهت جلوگیری از شتاب حرکت علمی ایران صورت داده است. یکی از اهداف شوم فتنه گران داخلی و خارجی ضربه به پیشرفت های خیره کننده صنایع هسته ای و موشکی کشور بود که بدون یاری بیگانگان و با اتکا به ظرفیت دانش بومی حاصل شده است.

مسؤول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه قدس گیلان استقلال در دانش هسته‌ای و موشکی را عامل بازدارنده در برابر تهدیدات دشمنان دانست و گفت: اکنون به برکت حماسه‌آفرینی‌های مردم شریف ایران و ثبات نظام مقدس و مردم‌سالار جمهوری اسلامی، تحقیقات کاربردی سرعتی روزافزون یافته و با شتاب علمی حاصل شده در تمام حوزه‌های فناوری بیگانگان را از دست‌درازی به کشور باز داشته‌ایم.

وی با اشاره به فرمایش‌های مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی که ۲۷ آذرماه سال جاری، خاطرنشان کرد: وحدت و برادری بین شیعه و سنی عامل توسعه و تعالی کشور بوده و در فتنه ۸۸ یکی از راهبردهای فتنه‌گران ایجاد دشمنی و نفاق در صفوف مسلمانان و جدایی این دو قشر از یکدیگر بود که با بصیرت مسلمانان شیعه و سنی این توطئه شوم خنثی و ابتر باقی ماند.

درویشی متذکر شد: باید این مهم که همواره «شیعه‌ انگلیسی و سنی آمریکایی مانند هم هستند و سعی آنها این است که مسلمانان را به جان هم بیندازند، چراغ راه مسلمانان جهان قرار گیرد تا در پرتو اسلام ناب محمدی(ص) و رهبری ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه‌ای شرایط ظهور منجی عالم بشریت حضرت امام مهدی (عج) مهیا شود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:فارس

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.