پست تلگرامی آقای وزیر برای خبر دوسال پیش+عکس

«روانسری های رئوف» عنوان یادداشتی از حسن هاشمی وزیر بهداشت و درمان است که در کانال تلگرامی خودش منتشر کرده و اتفاقا مورد اقبال برخی از خبرگزاری ها و سایت ها هم قرار گرفته است.

«دیارباران»: این دلنوشته آقای وزیر به اقدام شهروندان روانسر پرداخته است که نه تنها به تماشای اعدام نرفتند بلکه برای رضایت گرفتن از خانواده مقتول همگی در محوطه بیرونی منزل مقتول نشسته اند.

متن دلنوشته کوتاه است:«در روانسر، شهری از توابع استان کرمانشاه، مردم به جای تماشای صحنه اعدام، جلوی منزل مقتول گردهم آمدند و از پدر و مادرش رضایت گرفتند.
دکتر سید حسن هاشمی در یادداشتی، نوشت: شنیدن برخی خبرها حس خوب و لذت‌بخشی در جان آدمی می‌ریزد و گاهی با خواندن بعضی خبرها در هیاهوی پر ازدحام اخبار ناخوشایند، لبریز از عشق می‌شویم و سرشار از احساس خوب مهرورزی و امید.

امروز برای من اینگونه بود، خبری خواندم که نه تنها در آن از دلهره و خشونت و دروغ و حسادت و… خبری نبود، که آدمی با خواندنش سر شوق می‌آمد و حس لذتبخش مهرورزی را تجربه می‌کرد.

‏در روانسر، شهری از توابع استان کرمانشاه، مردم به جای تماشای صحنه اعدام، جلوی منزل مقتول گردهم آمدند و از پدر و مادرش رضایت گرفتند.

خبر کوتاه بود اما به اندازه همه دوستی‌ها و عاشقی‌های عالم بلند.

خبر از شهری کوچک به گوش می‌رسید که مردمانش چندان اسیر تجمل و رفاه‌ زدگی و زندگی‌های آنچنانی نیستند، اما قلبی دارند مهربان و فراخ به وسعت همه این کره خاکی.

ای کاش همه ما از روانسری‌های رئوف درس بگیریم و چه خوب که رسانه‌ها به این خبرها بیشتر بپردازند. خبرهایی که به جای ترس و خشونت و بی‌مرامی، حس دلنشین مهربانی و دوست داشتن و احترام به همنوعان را به جان شنونده می‌ریزد.

همه باید تمرین کنیم از خبرهای مثبت، از خلق خوش، روی باز، مردمداری، مهربانی و حقوق شهروندی بیشتر بگوییم. انسان امروز به شنیدن این خبرها بیش از همیشه نیاز دارد.

منتظر دیگران هم نباشیم؛ برای آنچه می‌پسندیم، از خودمان شروع کنیم.»

اما جالب اینکه این اتفاق در اردیبهشت سال ۹۳ در روانسر اتفاق افتاده بود! و به سیاق بسیاری از کانال های تلگرامی که تنها به بازدید فکر می کنند این عکس در این کانال ها دست به دست می شود تا آقای وزیر هم عکس را خبر تلقی کند و یادداشتی برایش بنویسد!

هر چند این اتفاق شاید آن روزها هم آنقدر رسانه ای نشد که آقای وزیر متوجه این قصه شود. به هر حال به نظر می رسد یک اتفاق تاریخ مصرف گذشته برای یک پست تلگرامی آقای وزیر کافی باشد. دو سال پیش هم مادر مازندرانی قاتل فرزندش را در پای چوبه دار بخشید این را احتمالا از دلنوشته بعدی آقای وزیر در کانال تلگرامی اش خواهیم خواند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.