استاندار گیلان:

گاز اداره‌های گیلان عصرها و روزهای تعطیل قطع می‌شود

استاندار گیلان گفت: بخشنامه کنترل گاز در ساعات اداری و قطع گاز در عصرها و روزهای تعطیل در اداره‌های گیلان امروز به دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود.

به گزارش«دیارباران»، محمدعلی نجفی  در نشست استانداری گیلان به موضوع قطع گاز از طرف ترکمنستان اشاره و اظهار کرد: کنترل مصرف روزانه گاز توسط مردم و صرفه‌جویی در مصرف ضروری است.

وی با بیان اینکه مصرف گاز خانگی با مشکلی مواجه نیست، افزود: وضعیت گاز خانگی گیلان مطلوب بوده اما به دلیل تامین نیازمند‌ گاز استان‌های گلستان و مازندران صرفه‌جویی امری ضروری است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه وضعیت ذخیره نفت گاز، نفت سفید و گاز مایع نیز برای تأمین مصارف کارخانه‌ها، صنایع و نانوایی در شرایط مطلوبی قرار دارد، تصریح کرد: گاز سرمایه‌ای مهم برای آیندگان کشور بوده و باید در حفظ ذخایر آن تلاش شود.

وی مصرف گاز خانگی کشور را سه تا ۳٫۵ برابر میانگین جهانی دانست و بیان کرد: مردم با کم کردن حتی یک درجه از سیستم‌های گرمایشی خود می‌توانند به صرفه‌جویی ۳۰ میلیون مترمکعب گاز در کشور کمک کنند ضمن اینکه سطح مصرف گاز در کشورهایی که اقلیم سردتری نسبت به کشورمان دارند بسیار پایین‌تر است.

نجفی کنترل بخش خانگی گاز را به‌عهده مردم عنوان کرد و گفت: مصرف گاز در بخش‌هایی نظیر صنایع، اداره و سازمان‌ها را کنترل کرده و کنترل مصرف گاز در ساعات اداری و نیز قطع گاز در عصرها و روزهای تعطیل در اداره‌ها طی بخشنامه‌ای امروز به دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود.

وی با تصریح بر اینکه با گام مثبتی که وزارت نفت در زمینه تقویت لوله گاز و نیز توسعه انتقال خطوط از جنوب به بخش‌های شمالی برداشته می‌شود، خاطرنشان کرد: حداکثر تا تیرماه سال ۹۶ از مصرف گاز کشور ترکمنستان برای همیشه بی‌نیاز می‌شویم.

استاندار گیلان گاز را سرمایه‌ای ملی برای نسل کنونی و آینده دانست و یادآور شد: وظیفه ما در مقطع زمانی کنونی، کنترل و هدایت مصرف به سمت و سوی صحیح است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:فارس

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.