تداوم توهین‌های «خبرآنلاین» زیر سایه حامیان دولتی/ آیا رسانه معاون مطبوعاتی ارشاد توقیف می‌شود؟!

خبرآنلاین امروز در کاریکاتوری به رئیس‌جمهور سابق توهین کرد که بعد از افزایش فشارها از روی خروجی این سایت حذف شد، اما اولین بار نیست که این رسانه به منتقدانش توهین کرده است بلکه پیش‌تر نیز منتقدان دولت را به سگ تشبیه کرده بود.

به گزارش «دیارباران»،امروز خبرآنلاین وابسته به حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، در کاریکاتوری موهن، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق را در حالی که کفشهای او به نحو  توهین آمیزی به پای حیوانات تشبیه شده بود، در حال بازی با اسباب بازی های خانه سازی نمایش داد، تا اقدامات دولت قبل در اجرای مسکن مهر را به تمسخر بگیرد.

این کاریکاتور به حدی توهین آمیز بود که مدتی پس از انتشار آن ابتدا مسئولان این خبرگزاری نزدیک به معاون مطبوعاتی دولت یازدهم، آنرا اصلاح و سپس از روی خروجی خود به طور کامل حذف و از رئیس جمهور سابق نیز به دلیل انتشار این کاریکاتور عذرخواهی کرد.

البته این اولین بار نیست که خبرآنلاین با استفاده از حاشیه امنیتی که در اختیار دارد، کاریکاتور و مطالب توهین آمیز را بر روی خروجی خود قرار می دهد.

اسفند ماه سال گذشته و در شرایطی حسن روحانی شدیدا به منتقدان دولت حمله می کرد، خبرآنلاین نیز به عنوان یکی از بازوهای مطبوعاتی حامی دولت وارد عرصه شد و با انتشار کاریکاتوری عجیب، منتقدان دولت را مورد هجمه قرار داد.

این رسانه در کاریکاتور خود روزنامه ها و رسانه های منتقد دولت روحانی را به سگ هایی تشبیه کرد که پاچه دولت را گرفته و بی دلیل از آن انتقاد می کنند.

انتشار این کاریکاتور با انتقاد جدی رسانه های منتقد دولت همراه شد اما معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد (به عنوان عضو موثر هیات نظارت بر مطبوعات) هیچگونه واکنشی نسبت به این کاریکاتور کاملا توهین آمیز نشان نداد.

این در حالی است که برخی رسانه های منتقد دولت مانند وطن امروز حتی گاهی به دلیل استفاده از تیترهای انتقادی نسبت به حاکمان منطقه، توسط معاونت مطبوعاتی و هیات نظارت بر مطبوعات تذکر گرفته و حتی دادگاهی شده اند.

حضور علیرضا معزی دبیر شورای اطلاع رسانی دولت در سمت مدیر مسئولی خبرآنلاین و نزدیکی این رسانه به حسین انتظامی به عنوان معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد باعث شده که این رسانه، بدون هیچگونه دغدغه ای مبنی بر احتمال توقیف، منتقدان دولت یازدهم را مورد توهین های آشکار قرار دهد.

کاریکاتور و مطالب موهن خبرآنلاین در شرایطی منتقدان دولت یازدهم را به مورد حمله قرار می دهد که معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در سخنرانی های خود، رسانه های مختلف ازجمله منتقدان را به رعایت اخلاق در انتشار اخبار و مطالب خود دعوت کرده و در سوی دیگر نیز رئیس جمهور رسانه های منتقد را بی اخلاق و … توصیف می کند.

حالا باید دید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دولت به دلیل حضور دو عضو تاثیرگذار خود در خبرآنلاین، همچنان چشم بر توهین های مکرر این رسانه به منتقدان می بندند یا برای پاسخ به افکار عمومی، با چنین اقداماتی برخورد خواهند کرد؟

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:فارس

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.