نماینده مردم رشت در مجلس:

گیلان با معضل تأمین سالانه آب کشاورزی مواجه است

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه گیلان با معضل تأمین سالانه آب کشاورزی مواجه است، گفت: تصطیح اراضی کشاورزی در گیلان کند انجام می شود.

جبار کوچکی نژاد در گفت و گو با خبرنگار «دیارباران» در مورد وضعیت کشاورزی در استان گیلان، اظهار کرد: چای و مرکبات در کنار برنج که محصول استراتژیک گیلان است از محصولات استان سر سبز گیلان به شمار می رود.

نماینده مردم رشت در مجلس در ادامه این مطلب تصریح کرد: توتون هم از محصولات استان گیلان در کنار برنج، چای و مرکبات به شمار می رود که در غرب گیلان تولید می شود.

کوچکی نژاد با تأکید براینکه تولید برنج در گیلان به شکل فراگیر است، اضافه کرد: خرید تضمینی برنج و چای از سوی دولت نباید مقطعی باشد بلکه باید به یک سیاست ادامه دار تبدیل شود و مابقی مطالبات چایکاران هم باید پرداخت شود.

وی با اشاره به این موضوع که گیلان با معضل تأمین سالانه آب کشاورزی مواجه است، تصریح کرد: جهت رفع این معضل لایروبی انهار و اقدامات دیگری مانند ایجاد سد های لاستیکی انجام شده است.

کوچکی نژاد در خاتمه با بیان این مطلب که  این پروژه ها باید تکمیل شده و به سرعت به بهره برداری برسد، اظهار کرد: متأسفانه این پروژه ها از سرعت بسیار کندی برخوردار اند و تصطیح اراضی کشاورزی رشد ضعیفی دارد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.