در گفت و گو «دیارباران» با رؤسای اتحادیه های رشت مطرح شد:

افزایش ۲۰۰ تومانی قیمت مرغ در بازار رشت/ عدم عرضه کافی منجر به افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت پیاز شد/ مردم نگران تهیه و تامین نان مصرفی خود نباشند‌

رؤسای اتحادیه های نانوایان، مواد پروتینی و میوه فروشان رشت به بررسی وضعیت بازار این شهرستان در تأمین اقلام ضروری مردم در هنگام بارش برف احتمالی پرداختند.

به گزارش «دیارباران»، با توجه به‌پیش بینی اداره کل هواشناسی گیلان مبنی بر کاهش محسوس دما، بارش شدید برف و برودت دما در چند روز آینده، خبرنگار «دیارباران» در گفت و گو با رؤسای اتحادیه های نانوایان، مواد پروتینی و میوه فروشان رشت به بررسی وضعیت بازار رشت در تأمین اقلام ضروری مردم پرداخته است.

رئیس اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار رشت:

کشور با کمبود پیاز مواجه است/ سیب و پرتغال به وفور در سردخانه ها وجود دارد

ابراهیم حسنی بوساری، رئیس اتحادیه میوه و تره بار رشت اشاره به افزایش قیمت پیاز و سیب زمینی پیش از برودت هوا، اظهار کرد: طی ۴_۵ روز گذشته پیاز هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده است و این افزایش ادامه پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: افزایش قیمت پیاز به دلیل صادرات به خارج از کشور و عدم عرضه کافی پیاز در داخل کشور است که همچنان ادامه خواهد داشت و به نوعی با کمبود پیاز مواجه هستیم.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار رشت با بیان اینکه استان گیلان فاقد کشت سیب زمینی و پیاز است، گفت: کشت این محصولات به طور ناچیز و عموما برای مصرف خانگی انجام می شود.

حسنی با اشاره به برنج به عنوان تنها محصول کشاورزی گیلان، افزود: با واردات برنج و پر کردن بازار از برنج خارجی کشاورزان گیلانی به اندازه کافی بیچاره می شوند و دیگر دنبال کشت سایر محصولات نیستند به همین دلیل سیب زمینی از اردبیل و پیاز از اصفهان، بندرعباس و زنجان به گیلان وارد شود.

وی با اشاره به بحران برف پیش بینی شده طی روزهای آتی، گفت: میوه به مقدار کافی در انبارها دپو شده است و از بابت میوه مردم نگرانی نداشته باشند.

رئیس اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار ادامه داد: سیب و پرتغال به مقدار فراوان وجود دارد و اگر انبارها از لحاظ سرمازدگی آسیبی نبینند مشکلی نخواهیم داشت.

رئیس اتحادیه نانوایان:

مردم نگران تهیه و تامین نان مصرفی خود نباشند‌/ ۳۰درصد نانوایی های رشت درصورت قطع گاز با موتور برق کار می کنند

اسدالله محمودی، رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان رشت نیز در گفت و گو با خبرنگار «دیارباران» با اشاره به آمادگی واحدهای نانوایی، اظهار کرد: بحران برف در سالهای قبل شدیدتر بوده است و واحدهای نانوایی با تمام توان خود برای خدمت رسانی به مردم برای پخت و تولید نان آماده هستند.

وی با بیان اینکه مردم نگران تهیه و تامین نان مصرفی خود نباشند‌، افزود: آرد به اندازه کافی وجود دارد و ۳۰درصد نانوایی های ما دوگانه سوز هستند که درصورت قطع گاز با موتور برق کار می کنند.

رئیس اتحادیه نانوایان با بیان اینکه واحدهای لواشی در طی این روزها به اندازه کافی نان لواش را دپو می کنند، گفت: از پنجشنبه در واحد نانوایی خود نیز شیفت پخت نان لواش را اضافه کردم زیرا نان لواش نسبت به سایر نان ها بیشترین ماندگاری را دارد.

محمودی با بیان اینکه در شرایط بحرانی شیفت و ساعت کاری واحدهای نانوایی افزایش پیدا می کند، افزود: در سطح رشت بالغ بر ۱۰۰واحد نانوایی آزادپز داریم که هیچ محدودیتی برای پخت و تولید و خدمت رسانی ندارند و نانوایی های صنفی و یارانه بگیر دارای سهمیه بندی هستند.

 

رئیس اتحادیه مواد پروتینی رشت:

افزایش ۲۰۰ تومانی قیمت مرغ در بازار رشت/ تخم مرغ با ۱۰۰تومان کاهش به کارتونی ۷۹هزار تومان رسیده است

احمد بهلول رئیس اتحادیه مواد پروتینی رشت در گفت و گو با «دیارباران» درباره قیمت مرغ در روزهای اخیر، اظهار کرد: قیمت مرغ بستگی به میزان عرضه و تقاضا دارد و از طرفی افزایش قیمت مرغ از طرف مرغداری ها صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت مرغ بستگی به مرغ زنده دارد، گفت: مرغ طی ۳_۴روز اخیر حدود ۱۰۰تا۲۰۰تومان افزایش قیمت پیدا کرده است و تخم مرغ با ۱۰۰تومان کاهش به کارتونی ۷۹هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه مواد پروتینی رشت با بیان اینکه مردم نگران تامین مرغ و تخم مرغ مصرفی خود نباشند، گفت: اتحادیه پروتئین آمادگی لازم برای مقابله با برف و سرمای پیش رو دارد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.