“رشته و خشکار”؛ شیرینی سنتی با قدمتی ۳۰۰ ساله در گیلان + تصاویر

“رشته و خشکار” ترکیب بی نظیر گردو، شکر و دارچین در یک لایه توری و ظریف است که پخت با سلیقه اش هوش از سر هر گیلانی می برد! این شیرینی سنتی گیلان رونق بخش کارگاه های شیرینی پزی در روزهای ماه مبارک رمضان است زیرا علاقه مندان زیادی دارد./ عکاس: عباس عاشوری

شاید نتوان خیلی دقیق درباره قدمت شیرینی «رشته‌خشکار» نظر داد اما بر اساس اطلاعات موجود، این شیرینی با قدمتی ۳۰۰ ساله در منطقه گسکرات به‌ویژه بخش «طاهر گوراب» صومعه‌سرا طبخ می‌شود و بهترین رشته ریزان- اصطلاحی برای افرادی که رشته این شیرینی را آماده می‌کنند- در این منطقه وجود دارد و حتی در برخی خانواده‌ها رشته ریزی به‌عنوان شغل آبا و اجدادی درآمده است.

ماه رمضان که شروع می‌شود نه‌تنها در منطقه طاهر گوراب که در تمام نقاط استان به‌ویژه شهر رشت بساط رشته‌خشکار پزی علم می‌شود و بسته به کیفیت محصولی که ارائه می‌شود، هر مغازه مشتریان خاص خود را دارد.

“رشته و خشکار” ترکیب بی نظیر گردو، شکر و دارچین در یک لایه توری و ظریف است که پخت زیرکانه اش هوش از سر هر گیلانی می برد! این شیرینی سنتی گیلان رونق بخش کارگاه های شیرینی پزی در روزهای ماه مبارک رمضان است زیرا علاقه مندان زیادی دارد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.